1-dniowe czy długoterminowe? Jakie soczewki kontaktowe wybrać na start?

1-dniowe czy długoterminowe? Jakie soczewki kontaktowe wybrać na start?

Soczewki kontaktowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród osób zmuszonych do noszenia okularów. Pozwalają na komfortową i dyskretną korekcję wady wzroku bez konieczności ograniczania się w codziennym życiu. Z soczewkami można bowiem bez problemu pływać, uprawiać sport oraz prowadzić samochód. Oferują znacznie lepszą ostrość widzenia, a prawidłowo pielęgnowane są w pełni bezpieczne dla naszych oczu.

Soczewki kontaktowe i zasady ich doboru

Osoby, które pragną rozpocząć swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi, powinny w pierwszej kolejności wybrać się na wizytę do okulisty. Specjalista dokładnie zbada nasze oczy, przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz dobierze najbardziej dla nas odpowiedni rodzaj szkieł. Soczewki kontaktowe mogą być noszone przez ludzi w różnym wieku, począwszy od nastolatków, a kończąc na seniorach. Jedynym warunkiem ich bezpiecznego użytkowania jest dostosowanie szkieł do posiadanej wady wzroku oraz ich prawidłowa pielęgnacja.

Soczewki kontaktowe występują w wielu rodzajach. Najpopularniejsze obecnie są tzw. szkła miękkie, do których zaliczają się szkła Pure Vision. Doskonale dopasowują się one do indywidualnego kształtu oka każdego użytkownika stając się praktycznie niewyczuwalne w trakcie noszenia. Soczewki pozwalają więc zapomnieć w ciągu dnia o posiadanej wadzie umożliwiając aktywne życie, na którego prowadzenie często nie mogą sobie pozwolić osoby noszące okulary.

1-dniowe czy długoterminowe? Jakie soczewki kontaktowe wybrać na start?

Soczewki 1-dniowe czy długoterminowe? Które są lepsze dla początkujących?

Podstawową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze szkieł jest częstotliwość dokonywania ich wymiany na nowe. Soczewki w sprzedaży dostępne są w różnych wariantach, które są zróżnicowane pod względem czasu ich użytkowania. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z soczewkami decyduje się wybrać szkła 1-dniowe, które są przeznaczone do jednorazowego użytku.

1-dniowe szkła kontaktowe zakłada się rano, nosi przez cały dzień, a wieczorem zdejmuje i wyrzuca. Następnego dnia natomiast zastępowane są zupełnie nową parą. Soczewki 1-dniowe są o tyle wygodne, że nie wymagają codziennego czyszczenia oraz pielęgnacji. Z tego powodu ich wybór jest polecany osobom, które chcą przekonać się do soczewek lub po prostu sprawdzić, czy ta forma korekty wady wzroku jest dla nich odpowiednia.

Nieco więcej zachodu wymaga natomiast korzystanie ze szkieł długoterminowych, które są przeznaczone do noszenia przez 2, 4, a nawet więcej tygodni. Takie soczewki należy starannie pielęgnować oraz pamiętać o co wieczornym czyszczeniu. Wszystko po to, aby wielokrotne korzystanie z nich było w pełni bezpieczne dla zdrowia i komfortu naszych oczu. Z tego względu, zakup szkieł długoterminowych będzie dobrą opcją dla osób, które są już przekonane do soczewek oraz są systematyczne.

Soczewki długoterminowe w wersji miesięcznej znaleźć można w ofercie marki Pure Vision. Ich zaletą jest możliwość noszenia w trzech trybach – ciągłym, dziennym i mieszanym. Tryb ciągły pozwala na ciągłe noszenie soczewek pure vision przez miesiąc, co czyni z nich najwygodniejsze oraz najmniej wymagające w pielęgnacji szkła kontaktowe aktualnie dostępne na rynku.

Podobne artykuły