Dlaczego warto zdecydować się na kurs tańca towarzyskiego?

Dlaczego warto zdecydować się na kurs tańca towarzyskiego?

Nadwyżki wolnego czasu warto zagospodarować w kreatywny sposób, aby utrzymać i umysł i ciało w dobrej formie. Jeżeli czujesz, że ruch dobrze Ci zrobi jednak trening na siłowni, czy zajęcia pilatesu nie są tym, co Ci odpowiada, rozważ zapisanie się na kurs tańca towarzyskiego. Okoliczne szkoły tańca możesz łatwo zlokalizować, wpisując w wyszukiwarkę taką frazę jak np. taniec towarzyski kraków (lub inne miasto). Warto zapoznać się z ich ofertą, poczytać opinie lub skontaktować się i porozmawiać, aby rozwiać wszelkie wątpliwości przed wyborem konkretnej szkoły tańca i zapisaniem się na kurs. 

Taniec towarzyski — dlaczego warto się go uczyć w szkole tańca?

Każdy z nas chciałby się dobrze czuć na parkiecie, niestety nie każdemu jest to dane naturalnie. Wiele osób chętnie poszalałoby w tanecznych pląsach, jednak brak im zarówno umiejętności, jak i pewności siebie. Kurs tańca towarzyskiego to nie tylko sposób na to, aby nauczyć się kroków tanecznych do wielu rodzajów tańca, jak i zbudować pewność siebie właśnie. 

Co więcej, taneczne treningi mają zbawienny wpływ na nasze ciało — regularnie się ruszamy, więc łatwiej jest utrzymać wagę w ryzach, sylwetka wysmukla się, a mięśnie ładnie  zarysowują. Kolejnym benefitem jest większa swoboda ruchu — dzięki tańcowi można skutecznie zniwelować napięcia mięśniowe i zyskać większą gibkość, co przekłada się też na większy komfort całego ciała. Poprawie ulegnie też postawa — wiele figur tanecznych wymaga utrzymywania eleganckiej, wyprostowanej sylwetki, co po pewnym czasie może nam wejść w nawyk i towarzyszyć również poza salą. 

Nauka tańca towarzyskiego może być jednocześnie wyzwaniem, jak również sposobem na odstresowanie się. Skupiając się na przyswajaniu określonej sekwencji ruchów, zyskujemy odskocznię od problemów m.in. zawodowych — wszak nie da się ćwiczyć figur tanga argentyńskiego, cały czas rozmyślając o nadciągających deadline’ach czy o problematycznym kliencie.  Może być tak, że Ty zyskujesz wytchnienie, a Twoja podświadomość cały czas pracuje nad danym zagadnieniem, co zaowocuje tym, że po lekcji tańca nagle doznasz olśnienia jak nurtujący Cię problem rozwiązać. Ponadto ruch stymuluje produkcję endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, więc po lekcji tańca latynoamerykańskiego (lub innego) możesz wyraźnie odczuć poprawę nastroju. 

Dlaczego warto zdecydować się na kurs tańca towarzyskiego?

Taniec towarzyski Kraków i inne miasta — możliwość do poznania ciekawych ludzi

Istnieją kursy tańca online, jednak to nie zastąpi lekcji pod okiem specjalisty, korygowania przez niego postawy oraz indywidualnego podejścia. Ponadto uczęszczając do szkoły nauki tańca łatwiej o zachowanie motywacji, niż wtedy gdy tańczymy w domowym zaciszu. 

Ważny jest również aspekt społeczny. Nawet najwięksi introwertycy potrzebują towarzystwa. Kurs tańca towarzyskiego jest świetną sposobnością do poznania interesujących osób z różnych kategorii wiekowych. Jak wskazują liczne badania, dobre relacje z innymi, poczucie przynależności przekładają się na większe zadowolenie z życia — dzięki nim jesteśmy po prostu szczęśliwsi. Zawiązywanie się na takich kursach przyjaźni, a nawet związków na całe życie nie należy do rzadkości.

Podobne artykuły