Zastosowanie lubrykantu

Zastosowanie lubrykantu

Lubrykant to specjalny środek, który ma za zadanie umilić stosunek płciowy. Jest to substancja w postaci żelu, która nawilża okolice intymne, przez co tarcie podczas stosunku nie jest bolesne, a na dodatek dużo przyjemniejsze niż zazwyczaj. Lubrykant może mieć zapach, przez co jeszcze bardziej umila współżycie.

Lubrykant – w jakich sytuacjach?

Logiczne jest, że lubrykant bardziej „przydaje się” kobiecie. A to dlatego, że często to właśnie kobiety mają problem z suchością pochwy. Kiedy nie jest ona odpowiednio nawilżona, wówczas podczas stosunku dochodzi do otarć błony śluzowej czy innych uszkodzeń mechanicznych. A tym samym seks wcale nie jest przyjemny, a wręcz sprawia dyskomfort. Oczywiście trzeba pamiętać, że takie substancje pomogą tylko doraźnie. Jeśli suchość pochwy utrzymuje się długi czas, trzeba udać się na konsultację lekarską.

Zadaniem lubrykantu jest nie tylko nawilżyć pochwę i przygotować ją do udanego stosunku, ale także dać większą satysfakcję obu stronom współżycia. Wiele par decyduje się na użycie specjalnego żelu intymnego, aby zwyczajnie przeżyć coś nowego. I tak rodzajów żelów intymnych jest wiele. Niektóre rozgrzewają, inne dają przyjemny zapach, a jeszcze inne dodatkowo pobudzają. Można wybierać według własnych preferencji.

Zastosowanie lubrykantu

Rodzaje lubrykantów

Jak wspomniano wyżej, na rynku jest dużo różnego rodzaju lubrykantów. Każdy może wybrać coś dla siebie, ale trzeba pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Okolice intymne to bardzo delikatne i wrażliwe miejsca, dlatego trzeba zadbać o nie. Popularnym wyjściem jest zakup lubrykantów w zwykłym sklepie czy drogerii. Nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Najlepiej kupić żel intymny w aptece, bo wtedy mamy pewność, że nie będzie on zagrażał nawet najdelikatniejszym okolicom intymnym.

Najważniejszą kwestią jest to, że lepiej kupić mały pojemniczek, bo po 3 miesiącach od otwarcia substancja przestaje być zdatna do użycia. Po drugie lepiej wybrać taki pojemnik, w którym znajduje się pompka – pozwala to zachować maksimum higieny.

I oczywiście skład. Najbardziej pożądany to ten na bazie wody, bezwonny i bezbarwny. Dostępne są również lubrykanty smakowe i zapachowe – jeśli bardzo chcemy się na taki zdecydować, to dobrze, aby w składzie zamiast cukru były sztuczne słodziki. Cukier sprzyja rozwijaniu się grzybów.

Właściwości lubrykantów

Wspomniane lubrykanty na bazie wody nie uczulają, są przyjazne dla skóry i łatwo je zmyć. Lubrykanty na bazie silikonu są, co prawda, droższe, ale najlepiej nawilżają spośród dostępnych na rynku. Nie da się ich używać wraz z gadżetami z silikonu, bo je zniszczą. Trzeba je dokładnie zmywać.

Te zapachowe i smakowe oprócz nawilżenia dają dodatkowo przyjemność dzięki ładnemu zapachowi i najczęściej owocowemu smakowi. Mogą wywoływać podrażnienia, więc trzeba je dokładnie zmywać. Istnieją też żele hipoalergiczne, które sprawdzą się szczególnie przy wrażliwej skórze, ich stosowanie nie powinno zakończyć się alergią.

Wielość lubrykantów na rynku sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Partnerem merytorycznym materiału jest PlumBum.com.pl – oferujący lubrykant.

Podobne artykuły