Zakaz streamingu online dla dzieci w Chinach

Zakaz streamingu online dla dzieci w Chinach

W dzisiejszych czasach dzieci w wielu krajach na świecie borykają się z problemem uzależnienia od Internetu i gier wideo. Nałóg ten dotyka również coraz to młodszych obywateli Chin, dlatego też rząd tego państwa zdecydował o wprowadzeniu pewnego rodzaju ograniczeń dotyczących obecności dzieci i młodzieży w sieci. Jakie zatem zakazy obowiązują młodych graczy w Chińskiej Republice Ludowej? Jakie nowe regulacje w tym zakresie wprowadzono w ostatnim czasie?

W jaki sposób chińskie władze próbują walczyć z uzależnieniem dzieci od gier wideo i Internetu?

Nie tak dawno w Państwie Środka został wprowadzony zakaz dotyczący ograniczeń czasowych grania w gry wideo. Zgodnie z nim młodzi gracze mogą korzystać z tej formy rozrywki tylko przez określony czas, który wynosi trzy godziny w tygodniu. Ponadto należy dodać, że są to ściśle określone godziny. Gra w gry wideo dopuszczalna jest przez jedną godzinę w piątek, jedną godzinę w sobotę i jedną godzinę w niedzielę. W ostatnim czasie rząd Chin zdecydował się także na wprowadzenie zakazu streamingu online dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 16 lat. Dotychczasowe ograniczenia ilości czasu przeznaczonego na gry zostały, więc poszerzone o całkowity zakaz streamingu online dla dzieci poniżej 16 roku życia. Skąd taka decyzja? Nowe ograniczenia wprowadzone przez chiński rząd oprócz przeciwdziałania uzależnieniom od Internetu mają także na celu poprawę jakości edukacji. Redukcja czasu, jaki dzieci i młodzież spędzają przed komputerem ma pozytywnie wpłynąć na ich rozwój. Ograniczenia w tym zakresie maja przyczynić się także do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci.

Zakaz streamingu online dla dzieci w Chinach

Co jeszcze warto wiedzieć na temat nowych ograniczeń dotyczących zakazu streamingu online dla dzieci poniżej 16 roku życia?

Warto również zauważyć, że ograniczenia wprowadzane przez Komunistyczną Partię Chin mają wpływ nie tylko na tryb życia dzieci, ale również na funkcjonowanie wielkich koncernów gamingowych. Takie rozwiązania z pewnością będą stanowiły utrudnienia w działalności chińskich gigantów takich jak np. firma Tencent czy firma Holdings. Straty dla tych przedsiębiorstw mogą być liczone nawet w milionach. Jednak należy podkreślić, że firmom tym nie pozostaje nic innego jak dostosowanie się do dyrektyw zarządzonych przez chińskie władze. Na skutek wprowadzenia streamingu online dla osób, które nie mają jeszcze ukończonych 16 lat wszystkie te serwisy, które umożliwiają transmisje na żywo będą zobowiązane do weryfikowania wieku swoich użytkowników. Powstaje, zatem pytanie czy dzieci nie będą próbowały obchodzić tego zakazu, chociażby poprzez podanie fałszywej daty urodzenia. Rząd Chin pomyślał jednak i o tym, ponieważ właśnie w celu uniknięcia tego rodzaju oszustw ma zostać wdrożony specjalistyczny system uwierzytelniania tożsamości. Z związku z tym w Chinach nie będzie żadnej legalnej możliwości strumieniowania dzieci i młodzieży z tejże grupy wiekowej. Więcej informacji na ten temat możemy przeczytać w artykule źródłowym zamieszczonym na stronie https://socialpress.pl.

Podobne artykuły