Mydło do włosów, czyli szampon w kostce

Mydło do włosów, czyli szampon w kostce

Mycie szamponem włosów to jak wiadomo norma i na pytanie o to czym myjemy włosy praktycznie każdy będzie odpowiadał, że szamponem. Mamy jednak specjalny produkt specjalistyczny, który będzie przeznaczony do mycia włosów i nie jest to szampon, mimo że niekiedy nazwa się go szamponem w kostce. Produktem tym będzie mydło, które jest specjalnie przygotowane do mycia włosów.

 

Mydło do włosów, czyli szampon w kostce

 

Szampony kontra preparaty naturalne

 

Szampony oraz odżywki, których zadaniem będzie sprawienie, by ta cześć naszego ciała świetnie wyglądała to jednak w wielu przypadkach obecnie chemia, która będzie zapewniać wygląd, la nie będzie poprawiać stanu zdrowia włosów. Aby polepszyć ich stan trzeba sięgać po naturalne produkty.

 

Mydło do włosów?

Mydło do włosów, czyli szampon w kostce

 

W końcu mydło było tym produktem, który używano przez stulecia. Nie jest to więc nic nowego tylko powrót do tego co popularne przed laty. Mycie włosów to naprawdę usuwanie brudu i kurzu z włosów, a także wydzieliny łojowej, która jest naturalnym zabezpieczeniem. Włosy trzeba także wzmocnić i ochronić wpływając na ich odżywienie. Te dwie właściwości są przeciwstawne i można uznać, że będą się wykluczać. Dlatego właśnie niektórzy zalecają mycie szamponem a potem stosowanie odżywki.

 

Produkty sprzedawane jako szampony są nastawione na to, by wszystko z włosów zmywać a potem odżywka ma pozwolić na nałożenie specjalnych substancji. Z uwagi na skład chemiczny szamponów coraz więcej osób ma różnorakie choroby skóry głowy, pojawia się podrażnienie.

 

Osoby takie poczują ulgę w momencie, gdy umyją sobie głowę specjalnym mydłem. Używanie takiego specjalnego mydła to przede wszystkim szansa na to, by połączyć skutecznie zdrową glowę z odpowiednio zadbaną fryzurą, a więc uda się osiągnąć to na czym będzie nam zależeć.

 

Jak myje się włosy mydłem?

Mydło do włosów, czyli szampon w kostce

Procedura mycia włosów mydłem może być nieco skomplikowana, ale takie dłuższe włosy będą wymagać specjalnego podejścia i takich zabiegów. Dla zdrowia i urody na pewno warto zadbać o wykonywanie takich właśnie zabiegów. Pierwsza sprawa to bardzo dokładne zmoczenie głowy, a następnie nałożenie mydlin wzdłuż włosa.

 

Nie nakładamy niczego pod włos, ponieważ tak można nawet uszkodzić strukturę włosów. Po spłukaniu powtarzamy taki zabieg i robimy to ponownie. Po tym jak wykona się dwukrotne mycie i masowanie namydla się włosy po raz trzeci tym razem jednak nakładamy pianę jedynie na końcówki włosów i zostawiamy tak na kilka minut. To w tym momencie będzie dochodziło do tego, że gliceryna oraz inne substancje odżywcze będą wnikać do wnętrza włosa.

 

Następnie będzie można dokładnie spłukać głowę. Zaleca się płukanie włosów pod letnim strumieniem wody minimum przez trzy minuty co sprawi, że uda się pozbyć z włosów mydlanego osadu.

 

Jak łagodzić zasadowy odczyn mydła

 

By łagodzić zasadowych odczyn mydła i niwelować efekt twardej wody należy myć włosy w kwaśnym roztworze wodnym octu. Proporcje to jedna cześć octu na dziesięć części wody. Proporcja może się różnić w zależności od tego jaka będzie twardość wody. Po tym zabiegu będzie można dalej opłukać włosy pod wodą. Woń octu zniknie w trakcie suszenia, zawsze z włosem. Tak uda się stworzyć lśniącą fryzurę oraz zdrowa skóra głowy.

 

Warto zwrócić uwagę na to, by nie używać do mycia włosów zbyt gorącej wody, ponieważ to powoduje otwarcie łusek włosowych i tracą one połysk, nie wyglądają zbyt dobrze. Ważne będzie również bardzo dokładne płukanie, ponieważ nie można dopuścić do tego, by na włosach zostawały jakieś substancje przypadkowe. Dobro ma wnikać do włosów a to co nie potrzebne ma być z włosów skutecznie usuwane. Po myciu nie trzemy włosów ręcznikiem zbyt mocno, by nie doprowadzić do ich połamania.

Podobne artykuły