4 Rodzaje aktywności, która zapobiega tyciu. Sprawdź i zminimalizuj ryzyko tycia!

4 Rodzaje aktywności, która zapobiega tyciu. Sprawdź i zminimalizuj ryzyko tycia!

Tycie i zwiększenie wagi to problem wielu osób. Najczęściej zauważmy zbyt dużą wagę, gdy staje się ona dla nas problematyczna. Doskonałym sposobem na zapobiegnięcie takiej sytuacji jest stosowanie pewnych rodzajów aktywności fizycznej, które nie są wymagające, a pomogą nam zminimalizować ryzyko przytycia. 4 sposoby profilaktyki prezentujemy poniżej.

4 Rodzaje aktywności, która zapobiega tyciu. Sprawdź i zminimalizuj ryzyko tycia!

 

1 Bieganie

Choć wiele osób szuka pomocy przy zapobieganiu tyciu w skomplikowanych dietach czy ćwiczeniach, proste bieganie czy jogging z pewnością jest idealnym sposobem na osiągnięcie tego celu. Aktywność fizyczna w tym typie zapobiega tyciu, zmniejsza obwód bioder oraz brzucha, redukuje tkankę tłuszczową oraz zwiększa znacząco możliwość utrzymania szczupłej sylwetki. Jeśli jesteś więc w dobrej formie, warto ją utrzymywać dzięki bieganiu.

2 Chodzenie

Drugim sposobem, który minimalizuje ryzyko tycia — nawet tego uwarunkowanego genetycznie jest chodzenie. Logicznie powinniśmy poświęcać na nie więcej czasu, ale praktycznie nie musimy wkładać w nie aż tyle zaangażowania. Wystarczy do tego celu krokomierz lub aplikacja mierząca kroki. Wystarczy też, że dziennie robić będziemy 10 000 kroków, a wynik ten będziemy powtarzać regularnie. Spacery ze znajomymi czy piesza wędrówka do sklepu mogą zatem w cichy i efektywny sposób zapobiegać tyciu.

3 Taniec

Trzecim sposobem, który łączy przyjemne z pożytecznym, jest taniec. Nie jest to oczywista opcja, która przychodzi nam jako pierwsza do głowy, gdy chcemy utrzymać swoją sylwetkę i nie przytyć. Jeśli chcemy, aby tak się stało, warto tańczyć amatorsko, na imprezach czy zapisać się do szkoły tańca. Taniec powoduje intensywny wysiłek, a dwie lub trzy sesje treningowe tygodniowo z pewnością skutecznie zapobiegają tyciu. Taniec to też trenowanie różnych partii mięśni i dbanie o sylwetkę.

4 Aktywne hobby 

Doskonale w zapobieganiu tyciu działa również aktywne hobby. Jeśli mamy do wyboru aktywne spędzanie czasu i relaks warto wybierać właśnie takie opcje. Pływanie, gry drużynowe czy wycieczki górskie to najlepszy sposób na pozostawanie w dobrej kondycji fizycznej i zapobieganiu tyciu. Dają one również upragniony relaks i pozwalają wypoczywać psychicznie, np. przebywając ze znajomymi.
Podobne artykuły