Jak działają kulki gejszy i co dobrego mogą zdziałać dla każdej kobiety?

Jak działają kulki gejszy i co dobrego mogą zdziałać dla każdej kobiety?

Kulki gejszy, inaczej nazywane kulkami waginalnymi, to coraz popularniejszy wśród kobiet gadżet. Sięgają po nie panie w każdym praktycznie wieku pragnąć zapewnić sobie dobre zdrowie, większą satysfakcję ze współżycia oraz lepszy komfort codziennego życia. Kulki waginalne to praktyczne akcesorium, które powinno znaleźć się w posiadaniu każdej dbającej o swoje zdrowie kobiety.

Kulki waginalne i ich historia

Mimo tego, że kulki gejszy zaczęły święcić prawdziwe triumfy dopiero w ostatnich latach, ich historia jest znacznie dłuższa. Znane są już bowiem od IV wieku, kiedy to pierwsze tego typu akcesoria pojawiły się w Japonii. Nazwa kulki gejszy pochodzi od grupy kobiet, które spopularyzowały ich stosowanie – kulki waginalne zasłynęły bowiem dzięki japońskim gejszom, które sięgały po nie, aby zapewnić sobie oraz swoim partnerom większą przyjemność podczas współżycia.

Szybko okazało się jednak, że zwiększenie satysfakcji seksualnej to tylko jeden z atutów, jakie oferują kulki waginalne. Ich stosowanie pozytywnie wpływa bowiem nie tylko na samo życie intymne, ale także na kobiece zdrowie. Kulki gejszy pozwalają na optymalne wytrenowanie mięśni kegla, które pełnią niezwykle istotną rolę dla zdrowia każdej kobiety. Ich zadaniem jest bowiem utrzymywanie narządów płciowych we właściwej pozycji oraz kontrolowanie procesu oddawania moczu. Mięśnie kegla biorą także aktywny udział podczas porodu, a dobrze wytrenowane ułatwiają każdej mamie powrót do pełni sił i zdrowia po urodzeniu dziecka.

Jak widać, korzyści ze stosowania kulek waginalnych jest całkiem sporo, warto więc po nie sięgnąć. Kulki waginalne są polecane przez położne, lekarzy ginekologów oraz seksuologów, gdyż ich stosowanie pozytywnie wpływa na praktycznie wszystkie sfery kobiecego życia.

Nowoczesne kulki progresywne – jak ich używać?

Jak działają kulki gejszy i co dobrego mogą zdziałać dla każdej kobiety?

Oferowane w dzisiejszych czasach kulki gejszy znacznie różnią się od akcesoriów stosowanych przez japońskie gejsze. Najpopularniejsze są dziś tzw. kulki progresywne, które zbudowane są z dwóch połączonych ze sobą kulek oraz wykonane z wysokiej jakości silikonu medycznego. Takie akcesoria są w pełni bezpieczne dla kobiecego ciała, przez co mogą być regularnie użytkowane.

Aby trening mięśni kegla za pomocą kulek waginalnych przyniósł szybkie oraz satysfakcjonujące rezultaty należy nosić je podczas aktywności. Ruch jest bowiem niezbędny, aby właściwie rozedrgać kulki oraz zapewnić sobie optymalny masaż mięśni dna miednicy. Kulki waginalne poleca się więc zakładać podczas robienia porządków w domu, zakupów, intensywnego spaceru oraz podczas uprawiania aktywności fizycznej.

Maksymalny zalecany przez specjalistów czas noszenia kulek wynosi 2 godziny dziennie. Początkujące panie powinny zacząć trenowanie mięśni kegla za pomocą kulek waginalnych od kilku minut stopniowo wydłużając czas ich noszenia do dwóch godzin. Zakładanie kulek gejszy jest bardzo proste i przypomina wprowadzenie tamponu. Na początku ich stosowania warto jednak wspomóc się lubryfikantem, który odpowiednio nawilży okolice intymne oraz ułatwi założenie kulek we właściwe miejsce.

Partnerem artykułu jest Plum Bum oferujący: kulki waginalne - więcej na PlumBum.com.pl.

 

Podobne artykuły