Plecak na laptopa vs torba - jak dbać o swój kręgosłup?

Plecak na laptopa vs torba - jak dbać o swój kręgosłup?

W dzisiejszych czasach w wielu zawodach niezbędne jest przemieszczanie się z własnym czy firmowym laptopem. Zwykle zabiera się go na spotkania biznesowe, wyjazdy służbowe czy na wakacje. Transportowanie laptopów wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu najczęściej decyduje się na zakup torby na ramię lub plecaka z kieszenią na laptopa np. plecak na laptopa 17. Warto zastanowić się nad tym, które z tych rozwiązań jest korzystniejsze dla zdrowia, a szczególnie dla ludzkiego kręgosłupa.

Plecak z kieszenią na komputer – plecak na laptopa 17

Plecak z kieszenią na laptopa zwykle wygląda bardzo podobnie do tradycyjnego modelu plecaka. Gdy zwróci się na niego szczególniejszą uwagę, spostrzeże się, że we wnętrzu plecaka występuje odpowiednio przeznaczona kieszeń, która cechuje się grubszą ścianką, która chroni laptop przed uderzeniem. Plecaki na laptopy posiadają zwykle grubsze i trwalsze szelki, a plecy są bardziej usztywnione, co sprawia, że jego noszenie jest lżejsze. Plecak na laptopa posiada nie tylko kieszeń na laptop, wyposażony jest dodatkowo w inne kieszenie różnej wielkości, w których można schować np. zasilacz do laptopa, myszkę czy inne potrzebne dokumenty. Wielu biznesmanów może obawiać się zakupu plecaka, gdyż z reguły kojarzy się on ze stylem sportowym. Obecnie na rynku pojawia się wiele modeli plecaków, które świetnie komponują się z eleganckim stylem niejednego biznesmana. Tego typu plecakiem może być np. plecak skórzany, który świetnie komponuje się w zestawieniu ze skórzanymi dodatkami człowieka biznesu.

Ogromną zaletą plecaka jest to, że ciężar laptopa opada równomiernie na plecy, co wpływa na utrzymywanie prawidłowej postawy i nie obciąża kręgosłupa. Zdecydowanie lepiej chodzić z plecakiem niż z torbą na jedno ramię, gdyż sprzyja to zdrowiu ludzkiego kręgosłupa i nie powoduje dodatkowych schorzeń i dolegliwości z nim związanych. Tego typu akcesoria można zakupić w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą tego typu akcesoriów. Przykładem takiego sklepu jest inBag.pl, w którym zakupić można np. plecak na laptopa 17 i wiele innych ciekawych modeli.

Plecak na laptopa vs torba - jak dbać o swój kręgosłup?

Torba na laptopa

To torba na laptopa i inne dokumenty najczęściej kojarzy się ze światem biznesu. Głównym powodem tego faktu jest to, że są one zwykle wykonane w eleganckim stylu, który świetnie komponują się z charakterem i specyfiką danej osoby, pełniącej poważne funkcje w biznesie. Taka torba zwykle wykonana jest z bardzo wytrzymałych materiałów, posiada miękką kieszeń na komputer oraz inne dodatkowe kieszenie na zasilacz, myszkę i inne rzeczy. Podobnie jak w przypadku plecaka rozmiar jej dostosowuje się do rozmiaru laptopa, który należy sprawdzić wcześniej przed zakupem wybranego modelu.

Torby najczęściej kojarzą się z modelami w stylu klasycznym. Na rynku oprócz nich w zakupie są dostępne także i sportowe torby. Najczęściej jednak biznesmani decydują się na te elegantsze modele z wykończeniami skórzanymi. Sportowe modele zwykle wybierane są przez studentów, które bardziej wpasowują się w ich charakter i luźniejszy styl.

Podobne artykuły