Kulki gejszy – dlaczego są zdrowe

Kulki gejszy – dlaczego są zdrowe

Kulki gejszy, jak sama nazwa wskazuje, zostały wymyślone przez japońskie gejsze około parę tysięcy lat temu. Kulki te zwane też waginalnymi, są wyposażone w obciążnik, który pozwala ćwiczyć mięśnie Kegla.

Czym są mięśnie Kegla?

Mięsień Kegla to mięsień łonowo-guziczny, którego funkcja sprowadza się do kontrolowania i podtrzymywania tak dna miednicy, jak i pęcherza. Mięsień Kegla jest również ważny ze względu na doznania seksualne.

Kulki gejszy – dlaczego warto je nosić?

Dzięki kulkom gejszy wzmagają się doznania intymne: kobieta mocniej odczuwa orgazm. Ponadto kulki te przedłużają stosunek, a także można dzięki nim sprowokować kobiecy wytrysk.

Kulki gejszy mają również działanie prozdrowotne, mianowicie zapobiegają problemom z nietrzymaniem moczu, nie dopuszczają do wypadania macicy. Dzięki nim można się dobrze przygotować do rodzenia, a także wrócić do dobrej formy po porodzie.

Kulki gejszy – dlaczego są zdrowe

Kulki gejszy – jakie są najlepsze?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Powinny być w całości wytworzone z silikonu medycznego. Zdecydowanie nie zaleca się wybierania kulek, które są ze sobą połączone materiałowym sznurkiem, czy tych wykonanych z plastiku.

Można wyróżnić pojedyncze kulki gejszy, które są wskazane dla kobiet, które nigdy wcześniej nie stosowały kulek, dla kobiet będących przed trzydziestym rokiem życia, a także dla tych, które mają tyłozgięcie macicy. Z kolei kulki podwójne są dobre dla kobiet po ciąży i dla tych, które mają więcej, niż trzydzieści lat. Natomiast kulki progresywne są dostępne w różnej wadze i wielkości, toteż można je indywidualnie dopasować do siebie.

Są to jednak tylko ogólne zalecenia, a wiek tak naprawdę ma marginalne znaczenie przy doborze kulek waginalnych.

Kulki gejszy – jak je stosować?

Kulki umieszczamy w pochwie w pozycji leżącej, bądź też opierając jedną nogę na przykład o fotel. Zanim je zaaplikujemy, stosujemy odpowiedni lubrykat sporządzony na bazie wody, który nie podrażnia śluzówki. Kulki gejszy powinny znaleźć się na takiej samej wysokości, co tampon.

Kulki gejszy – jak z nimi trenować?

Tak naprawdę nie ma nic skomplikowanego w treningu z kulkami gejszy – wystarczy być zwyczajnie w ruchu. Wtedy właśnie mięśnie muszą pracować, by móc podtrzymać kulki w pochwie. Jeśli zaś będziemy leżeć, bądź siedzieć, nie uda nam się wzmocnić mięśni.

Z jaką częstotliwością należy ćwiczyć z kulkami gejszy?

Najlepiej ćwiczyć z nimi od trzech do pięciu razy w ciągu tygodnia. Jeśli chodzi o to, jak długo powinnyśmy je nosić, to minimum przez piętnaście minut, a maksymalnie przez trzy godziny.

Kulki gejszy – jak dbać ich czystość?

Kulki gejszy wystarczy umyć żelem do higieny intymnej, bądź też można je obmyć pod ciepłą wodą, jednak pod żadnym pretekstem nie wolno ich wyparzać.

Kulki gejszy – czy są jakieś przeciwwskazania?

Tak, kulek gejszy nie stosujemy podczas okresu, a będąc w ciąży najlepiej skonsultować się z lekarzem, czy wtedy można je nosić.

 

Podobne artykuły