Sensory i ich wpływ na monitorowanie jakości powietrza

Sensory i ich wpływ na monitorowanie jakości powietrza

Monitorowanie jakości powietrza powinno leżeć na sercu każdego obywatela. Dbałość o czyste powietrze jest w interesie całego społeczeństwa i ludzka świadomość powinna kształtować się na wysokim poziomie. O znaczeniu czystego powietrza uczy się już najmłodsze dzieci, które czasami mają większą wiedzę, niż dorośli.

Sensory i ich wpływ na monitorowanie jakości powietrza

Urządzenia monitorujące jakość powietrza

Kontrolę jakości powietrza można przeprowadzać we własnym zakresie i w swoim otoczeniu. Do tego celu służą specjalnie zaprojektowane urządzenia, w które każdy powinien się zaopatrzyć. Zakupiony sensor można łatwo skalibrować i ustawić tak, by spełniał swoją funkcję od razu po uruchomieniu. Wszystkie zaczytywane  czujników dane są udostępniane na urządzeniach elektronicznych, najczęściej oczywiście na smartfonach i komputerach. Głównym zadaniem sensorów Airly jest badanie stężenie pyłów i gazów, które tworzą groźne dla zdrowia zanieczyszczenia. Dodatkowo powiązane z sensorami mapy Airly są na bieżąco aktualizowane, by użytkownicy z danego regionu mieli stosowną wiedzę w zakresie zanieczyszczeń powietrza w konkretnym dniu, a także poziomu jego wilgotności, temperatury, ciśnienia i ewentualnej obecności wiatru. Sensor działa w oparciu o technologię laserową, co świadczy o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego. Przy wykorzystywaniu analizy elektrochemicznej dokonuje się pomiaru na przykład związków gazowych. W każdym urządzeniu znajdują się diody, które w zależności od  jakości powietrza zmieniają kolor. Sensor ma niewielkie rozmiary oraz jest łatwy w montażu, każdy sobie z tym poradzi. Producenci zadbali o to, by produkt był przetestowany w każdych warunkach atmosferycznych, co świadczy o szeroko rozumianym profesjonalizmie. W ten sposób znane są wszystkie zachowania sensorów, niezależnie od panującej w danym dniu aury.

Jak często sensor zbiera niezbędne dane?

Sensor cały czas działa na pełnych obrotach, a dane zaczytuje co 5 minut – by użytkownicy mogli na bieżąco śledzić jakość powietrza w swojej okolicy. Dzięki temu możliwe staje się zaplanowanie dnia, wykorzystanie czasu wolnego na spacer, czy trening na świeżym powietrzu. Pozyskane dane są następnie kierowane do chmury Airly, w celu wykonania stosownych obliczeń oraz ich interpretacji. Zanim sensor został wprowadzony do obrotu przetestowano to rozwiązanie, aby poznać jego zachowanie w każdych warunkach. Jego powstaniu przewodniczyła misja zadbania o środowisko, w którym żyjemy i zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie zanieczyszczeń środowiska. Z ich skutkami będą borykały się kolejne pokolenia, dlatego wskazane jest natychmiastowe działanie. Nauka i technologia zanotowała na przestrzeni ostatnich lat ogromny postęp, dlatego należy to wykorzystywać. Instalacja sensora to ogromny krok w stronę lepszej kondycji zdrowia ludzkiego oraz kondycji całego organizmu. Dostęp do świeżego powietrza jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i jak najdłuższego zachowania zdrowia i życia. Nie wszystko zależy od człowieka, lecz ma on realny wpływ na poprawę jakości życia swojego i najbliższych osób.

Podobne artykuły