Czy warto podjąć się depilacji laserowej?

Czy warto podjąć się depilacji laserowej?

Zbliżający się ciepły sezon oznacza nie więcej jak sukienki, krótkie spódniczki i pokazywanie ciała na zewnątrz. Choć wiąże się to z wieloma zaletami, to niestety niesie ze sobą również wiele konsekwencji takich jak to, że koniecznie należy zadbać o to by nie było żadnych odrastających włosków, które można by było zobaczyć gołym okiem. Zaczyna się sezon, gdy golenie może okazać się mocno uciążliwe, a nie każda depilacja może odpowiadać. Większość tradycyjnych depilacji wiąże się ze sporym dyskomfortem i często podrażnieniami. Prawdziwą rewolucją w tym temacie okazuje się Depliacja laserowa Kraków, gdyż jest nie tylko skuteczna i trwała, to nie ma wielu skutków ubocznych, które towarzyszą innym metodom.

Jak działa depilacja laserowa?

W przypadku depilacji laserowej, polega ona na tym, że na samym początku należy skonsultować ja ze specjalistą. By efekty były trwałe i skuteczne, należy odpowiednio zaplanować całą serię działań i kolejnych zabiegów w tym zakresie. Później w trakcie zabiegu przykłada się głowicę lasera do specjalnie przygotowanego miejsca na skórze. Wiązki lasera mają za zadanie skupiać się na cebulach włosowych i za sprawą zmiany termicznej. W ten sposób uszkodzone włosy nie odrastają. Nie dzieje się tak jednak podczas jednego zabiegu, gdyż należy je wielokrotnie powtarzać, by do końca zniszczyć wszystkie cebulki. Czasem jednak wystarcza kilka serii by pozbyć się wszystkich uciążliwych włosków raz na zawsze. Depilacja laserowa w Krakowie jest bowiem jedyną depilacją, której efekty są dożywotnie.

Zalety depilacji laserowej

Zabieg depilacji wystarczy powtórzyć nawet raz w roku dla trwałych efektów. W przeciwieństwie do innych metod pozbywania się włosów, to właśnie w przypadku depilacji, najlepiej owłosienie jest ciemne i gęste. Wówczas jest pewność, że cebulki włosów będą całkowicie zniszczone i dogłębnie, a wiązka lasera skupi się na nich będzie w stanie lepiej do nich dotrzeć. Dużą zaletą depilacji laserowej jest również brak podrażnień. Depilacja wykonywana tą metodą jest bezpieczna dla skóry i jej nie podrażnia, nawet jej najdelikatniejszych odmian, takich jak w okolicach bikini, pod pachami czy innym miejscu. Tą metodą można dokonać depilacji całego ciała, gdyż nie ciągnie to za sobą podrażnień i silnych skutków ubocznych. Jednak największą zaletą takiej depilacji, jest, zdaniem wielu, jest to, że wykonywanie go jest całkowicie bezbolesne. Jak wiadomo inne metody wiąże się z dużym bólem i dyskomfortem, co w tym przypadku nie jest problemem.

Czy warto podjąć się depilacji laserowej?

Kto nie może podjąć się depilacji laserowej w Krakowie?

Tego rodzaju depilacji nie powinny podejmować się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Najróżniejsze choroby skórne, również są dużym przeciwwskazaniem i wyklucza możliwość korzystania z lasera w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Inne choroby przewlekłe lepiej skonsultować ze specjalistą, gdyż często jest to kwestia indywidualna. Należy jednak pamiętać, że laser sięga tylko do płytkiej warstwy skóry, dzięki czemu niszczy włosy, nie uszkadzając żadnej warstwy skóry.

Artykuł powstał we współpracy z Revision, który w swojej ofercie posiada również depilację laserową. Po więcej informacji, wejdź na stronę revision.com.pl.

Podobne artykuły