Gdzie można wypocząć w Krakowie?

Gdzie można wypocząć w Krakowie?

Bez względu na to, czy przyjedziesz do Krakowa odpocząć, pobawić się lub poznać wyjątkową historię i kulturę, nie będziesz rozczarowany. Liczne kawiarnie, restauracje, muzea, bary i kluby oferują wyjątkową atmosferę. Centrum miasta jest pełne atrakcji.

Zbiornik Wodny Nowa Huta

Jeśli szukasz ciszy i spokoju, wybierz się do jednej z krakowskich dzielnic: Nowa Huta. Znajduje się tam mały, ale uroczy zbiornik. Znajduje się około 12 km od centrum. Dlatego najlepiej dojechać tam autobusem. Co prawda nie wolno się tam kąpać, ale możesz wypożyczyć łódkę lub poopalać się na słońcu. Nowoczesny przewodnik turystyczny po Krakowie wskazuje, że to popularne miejsce wśród wędkarzy, rodzin z dziećmi i rowerzystów. W pobliżu znajdują się place zabaw dla maluchów. Możesz też spokojnie posiedzieć nad brzegiem.

Gdzie można wypocząć w Krakowie?

Forum Przestrzenie

To nowoczesny bar na świeżym powietrzu. Panuje tu wyjątkowa atmosfera. Forum Przestrzenie szybko zyskało opinię jednego z najlepszych krakowskich barów. Możesz też tutaj smacznie zjeść i zamówić drinka lub orzeźwiającą lemoniadę. To naprawdę cudownie miejsce, w którym możesz odpocząć na leżaku nad Wisłą. Rozciąga się stamtąd wspaniały widok na Wawel.

Brzeg wiślany

Wybierz się na spacer nad Wisłą, aby podziwiać piękno miasta. Wzdłuż rzeki znajduje się wiele punktów. Jeden z najlepszych znajduje się przed Zamkiem na Wawelu. Możesz rozłożyć koc na trawie i cieszyć się spokojną atmosferą. Widok na Kraków zapiera dech w piersiach. Możesz też karmić kaczki i łabędzie.

Mleczarnia

To miejsce szczególne. Słynie z wyjątkowej, przytulnej atmosfery. Znajduje się tu piękny ogród, w którym możesz wspaniale odpocząć. To jeden z najwspanialszych krakowskich ogródków piwnych, otwartych od kwietnia do połowy października. Niedaleko kręcono sceny do filmu “Lista Schindlera” Spielberga. Jeśli zacznie pada deszcz lub wybierzesz się poza sezonem, możesz śmiało wejść do środka. Mleczarnia jest idealnym miejscem do snucia marzeń, nadrabiania zaległości w czytaniu lub spotkań z drugą połówką.

Restauracja i Bar Kazimir

W samym sercu Kazimierze, na parterze Aparthotelu Spatz znajduje się przestronny, klimatyczny lokal. Oferuje dużo miejsca dla wszystkich gości. Wydzielone zostały tutaj stylowe, wielkie, oddzielne strefy dla baru i restauracji (czynne do północy). Można też odpocząć w cichym, uroczym ogrodzie na dziedzińcu z tyłu. 

Do 12 można zjeść jedne z najlepszych śniadań w okolicy. Po nich serwowane są specjalności lunchowe (tylko w dni powszednie). Można też zamówisz wyśmienite dania kuchni polskiej i europejskiej, np. żurek, pierogi, stek, pierś z kaczki z jabłecznikiem puree. W menu znajdziemy też specjalne potrawy dla dzieci. Regularne porcje są ogromne. W barze możesz również obejrzeć mecz, koncert lub inne wydarzenie.

Gdzie można wypocząć w Krakowie?

Kopiec Kraka

Wspinaczka po starożytnym kopcu nic nie kosztuje, a widoki na Kazimierz i Stare Miasto są wspaniałe. Jego wiek i pierwotny cel są owiane tajemnicą, choć zakłada się, że jest miejscem spoczynku legendarnego księcia Krakusa. Pod nim znajduje się wspaniałe miejsce na piknik i oglądnąć zapierający dech w piersiach. W Krakowie znajdują się też inne wyjątkowe kopce: Kościuszki, Wandy i Józefa Piłsudskiego.

 

Podobne artykuły