Jak się odżywiać, aby mieć zdrowe paznokcie?

Jak się odżywiać, aby mieć zdrowe paznokcie?

Dieta, która będzie uboga w witaminy, może przyczyniać się do gorszego stanu paznokci. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na różnego rodzaju odżywki oraz preparaty, by poprawiać wygląd. Trzeba po prostu nieco zmienić jadłospis w produkty bogate w składniki odżywcze. Dzięki temu paznokcie od razu będą mocniejsze i zdrowsze. Znajdziecie tutaj wskazówki, jakie warto wybierać produkty, by nie mieć problemów z paznokciami.

 

Jak się odżywiać, aby mieć zdrowe paznokcie?

 

1. Witaminy

 

Witamina, która jest niezbędna, by utrzymać odpowiedni stan skóry, włosów i paznokci będzie witamin A. Duża jej ilość znajduje się w nabiale. Jadłospis powinien więc zawierać więc produkty mleczne, sery, jajka. Źródłem tej witaminy jest także wątróbka drobiowa oraz warzywa takie jak szpinak, pomidor, marchewka.

 

2. Witamina B

 

W jadłospisie powinny być także produkty dostarczające witaminę B, szczególnie B1 oraz B2. Głównym źródłem będą produkty zbożowe, orzechy, pestki słonecznika, liściaste warzywa, ryby oraz tran.

 

3. Witamina C

 

Witamina C również jest dla organizmu bardzo cenna, znajdziemy ja głównie w świeżych owocach i warzywach. Warto poprawić zawartość diety o cytrusy, jabłka, porzeczki, paprykę, kapustę, pomidory. Ważna jest także witamina H – biotyna, którą znajdzie się w wątróbce, orzechach, migdałach czy grzybach.

 

4. Produkty z wapniem

 

Jeśli kobieta chce mieć paznokcie, które będą mocne i zdrowe powinna również pamiętać o tym, by przyjmować produkty, które będą bogate w wapń. Głównym źródłem będzie tutaj mleko oraz wszelkie mleczne przetwory. Znajdzie się on również w rybach, owocach morza, orzechach, migdałach, nasionach maku czy słonecznika.

 

5. Produkty z magnezem

W menu powinny być produkty, które będą bogate w magnez, przede wszystkim banany, ziemniaki, mięso drobiowe, wino. Warto zadbać również o spożywanie żelaza i tutaj sprawdzi się szpinak, orzechy, fasola czy jajka. Cenny będzie także cynk, który znajdzie się w owocach morza i rybach, a także w mleku czy czerwonym mięsie.

 

6. Preparaty z aptek

 

Jeśli chcemy, by paznokcie wyglądały zdrowo i były odpowiednio mocne to warto również sięgać po różnorakie preparaty wzmacniające jakie znajdziemy w aptekach. Mają one formę kapsułek czy tabletek, są one świetnym uzupełnieniem diety oraz dostarczać będą do organizmu cennych witamin i minerałów. Będzie to świetne uzupełnienie dla diety, o którą wcześniej się zadba.

 

Mamy więc kilka czynników, o które będzie warto zadbać, by rzeczywiście skutecznie poprawić wygląd paznokci. Na pewno trzeba zadbać o dietę, ponieważ jej odpowiednia konfiguracja będzie bardzo ważna dla naszego samopoczucia i ogólnie dla naszego zdrowia i doskonałego wyglądu.

Podobne artykuły