Dlaczego warto stosować lampę sollux?

Dlaczego warto stosować lampę sollux?

Zmiany w równowadze hormonalnej występują, gdy nie zadbasz o wystarczającą ekspozycję na światło naturalne. Zakłócona równowaga hormonalna może prowadzić do letargicznego i depresyjnego nastroju.

Objawy związane z brakiem naturalnego światła są bardziej problematyczne w zimie, gdy spędzasz dużo czasu w domu. Gdy przebywasz na zewnątrz, masz na sobie grubą warstwę ubrań.

Dlaczego warto stosować lampę sollux?

Jak światło wpływa na Twoje zdrowie?

Światło dzienne jest niezbędne dla dobrego zdrowia. Zapewnia właściwą równowagę hormonalną. Twój mózg wymaga odpowiedniej ilości naturalnego światła każdego dnia. Naturalne światło, które uderza w Twoją siatkówkę (obszar gromadzący światło w oku), jest przesyłane do obszaru mózgu zwanego szyszynką. Jest częścią mózgu, odpowiedzialnego za produkcję melatoniny. Reguluje ona rytm dobowy, w szczególności cykl dzień/noc. Normalne poziomy melatoniny są ważne dla naturalnych cykli snu i prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Dlaczego warto stosować lampę sollux?

Jak uzyskać zdrowy poziom naturalnego światła?

Latem uzyskanie wystarczającej ilości naturalnego światła jest bardzo proste. Wystarczy spacerować 10-15 minut dziennie bez okularów przeciwsłonecznych. W zimie może to nie wystarczyć. Dlatego warto wybrać lampę Sollux. Zapewnia światło o takim samym spektrum jak światło dzienne. Jest to dobry sposób na osiągnięcie równoważnego czasu ekspozycji. Można go dostosować do indywidualnych potrzeb.

Sollux jest jedyną lampą, która odtwarza widmo światła dziennego. Żadne inna lampa nie oddaje światła dziennego tak dokładnie i precyzyjnie jak Sollux.

Aby uzyskać zbliżoną ekspozycję do 10-minutowego spaceru na wolnym powietrzu, musisz pracować lub czytać przy Sollux przez półtorej godziny. Osiągnięcie tego jest łatwiejsze, niż myślisz. Wiele osób pracuje przy biurku od 8 do 10 godzin. Dzięki odpowiedniej lampie Twój mózg będzie myślał, że jesteś na dworze przez cały dzień. Sollux jest stosowana do leczenia SAD (sezonowe zaburzenie afektywne).

Lampa Sollux jest stosowana w wielu kuchniach, łazienkach, salonach, a nawet gabinetach. Dzięki niej zima będzie znacznie przyjemniejsza. Kup profesjonalną lampę Sollux i dopasuj ją do swoich oczekiwań.

 

Podobne artykuły